vyloučení : 4 : 7

využití : 4:0

Gól v oslabení: 1:0

rozhodčí : Pokorný / Karda / Doskočil

V tomto utkání jsme chtěli vykřesat naději na šanci zahrát si play-off. Místo toho jsme utrpěli jednu z nejvyšších porážek v historii klubu. Na začátku utkání se hrál spíš opatrný hokej z obou stran. Ve třetí minutě měl zajímavou šanci Petr Hanzlík, kterého našel najetého Roman Formánek. Puk ale skončil až na zadním mantinelu, kde se o něj v pohodě postaral domácí obránce. Hra se pomalu přesunula do naší třetiny. Domácí hokejisté nám od této chvíle začali dokazovat, že chtějí odčinit svou vysokou prohru ( 9:3 ) z 20. kola proti Vlašimi. V jedenácté minutě byl za hákování poslán na trestnou lavici obránce Petr Němeček. V následné přesilové hře nás domácí pětka dostala pod tlak. Kapitán Šubrt využil přesné přihrávky přes pásmo od Tomáše Havla a poslal puk do horního růžku naší branky. Dvě minuty poté měl šanci vyrovnat Petr Hanzlík, který dostal nahrávku před branku od Zdenka Prokopce. Tentokrát se vytáhl domácí gólman Vokurka. Z následné protiakce mělnický útočník projel naší obranou a samostatný nájezd náš brankař Příhoda výborně vystihl. Nátlak domácích se stupňoval. Druhý gól v naší síti si připsal Vernek, který vyjel zpoza branky před kruh a poslal puk do sítě. Minutu a půl před sirénou jsme dostali menší trest za hru v šesti. Následnou přesilovou hru domácí opět zužitkovali. Jednu z největších našich šancí měl v poslední minutě Zbyněk Novák, který minul prázdnou branku po přečíslení. První třetinu jsme tedy prohráli 3:0.

Na začátku druhé třetiny měl příležitost snížit stav utkání Aleš Martínek, který se dostal do úniku, zakletou Vokurkovu branku ale těsně minul. Domácí odpověděli rychlým přechodem přes střední pásmo. Dostali se do situace dva na jednoho. Nejprve se pokusili vystřelit z levé strany, ale puk branku minul a po odrazu od mantinelu dorážku do takřka prázdné branky minuli podruhé. Chvilku na to se domácí přeci jen prosadili. Zavřeli nás ve třetině. Střelu od modré náš brankař Příhoda chytil. Odražený puk se dostal k Petrovi Literovi, který si na něj počkal u tyčky a pohotově jej usměrnil mezi tyče. V osmé minutě jsme dostali dobrou šanci s výsledkem něco udělat. Nejprve byl vyloučen za podražení Šícha a za minutu a půl jej následoval za hákování Pokorný. Poskytnutá přesilovka však využita nebyla a naopak jsme inkasovali pátý gól. Nepovedenou kombinaci využil Jan Vernek, který vzal puk ve středním pásmu ,ujel do samostatného nájezdu a našeho brankáře překonal. Do branky se postavil náš druhý brankař Jaroslav Nový. Dvě minuty poté přidali domácí šestý gól z hole Michala Prejzy. V této části už se ze hry pomalu stávalo exhibiční utkání domácích hráčů. Sedmou branku přidal v přesilové hře v čase 35:55 Ondřej Novotný střelou pod vyrážečku. Dobrou šanci měl Petr Němeček, ale jeho pokus zlikvidoval výborně chytající Vokurka. Dvě minuty před koncem druhé třetiny, dostal z rohu kluziště nahrávku od Martina Příhody, nikým nehlídaný David Šubrt, který se neukvapil střelou z první, potáhl si puk přes osu brankoviště a zasunul do prázdné branky. Poslední šanci ve druhé třetině měl Martin Příhoda, který ujel do nájezdu. Brankář Nový si s jeho kličkou na lapačku poradil. Třetina dopadla pro náš tým katastrofálně a do šaten odcházíme za stavu 8:0.

Do poslední třetiny bylo jisté, že výsledek už neobrátíme. Chtěli jsme utkání dohrát se ctí. Nedostat další branky a pokusit se překonat domácího Vokurku. Téměř deset minut se hrálo bez branky. Hra se uklidnila. Některé pokusy zlikvidoval za pomoci obrany náš brankař Nový. V čase 49:38 přece jen přidal devátý gól Martin Příhoda, uvolnil se do nájezdu, ale tentokrát nic nevymýšlel a poslal z kruhu puk na lapačku do naší sítě. Hra plynula dál. Už to vypadalo, že vytouženou desítku domácí fanoušci nezískají. Minutu a půl před koncem utkání využil přesilovou hru David Kratochvíl a dovršil tak, k veliké spokojenosti publika, děsivé skóre 10:0.

Za náš předvedený výkon v tomto utkání se omlouváme všem příznivcům jesenického hokeje. Máme před sebou poslední kolo soutěže. Hrajeme na domácím stadionu a nezbývá nám nic jiného, než tuto prohru odčinit.

autor článku: Nový Jaroslav