branky HC Jesenice : Vostracký / Dulovec / Novák Zbyněk

Krudenc / Loskot

vyloučení : 3 : 3

využití : 0:0

rozhodčí : Novák / Doskočil / Holý

Dvacáté kolo jsme na domácím ledě přivítali tým SK Černošice. Už v první minutě utkání se z protiútoku dokázal Roman Formánek protáhnout černošickou obranou. Brankaře Frolíka se pokusil nachytat střelou mezi betony, ten si ale poradil. Chvíli se hrálo bez výraznější šance. V páté minutě vzal na hůl puk hostující hráč, který projel obranou a dostal se sám před našeho brankáře Příhodu. Ten si stejně jako Frolík s nájezdem poradil. Hned po vhazovaní v naší třetině, v další zajímavé akci, černošický útočník minul naší odkrytou branku. V sedmé minutě jsme z přečíslení obdrželi branku z hole Jobka. Přihrávku si připsal Hudek. Hned dvě minuty na to měl výbornou příležitost k vyrovnání Petr Němeček. Z protiútoku projel černošickou obranou a z kruhu vystřelil na vzdálenou tyč. Brankář Frolík zakročil a i trochu se štěstím mu puk zůstal u špičky betonu. Z následného vhazování přihrál Martin Dulovec na modrou čáru Pepovi Vostrackému, a ten ranou golfem poslal puk na horní tyč, od které se odrázil do Frolíkovi sítě. Bylo vyrovnáno. V patnácté minutě jsme dostali velikou příležitost skore obrátit. Nejprve byl za hákování vyloučen obránce Staněk a deset vteřin na to ho následoval na trestnou lavici za podražení útočník Mráz. V přesilové hře pět na tři si velmi pěkné šance vypracovali Roman Frománek, Zbyněk Novák i Pepa Vostracký. Hosté však oslabení ubránili. Nerozhodné skore vydrželo, i když téměř dvě minuty před koncem první třetiny soupeř pálil z kruhu na lapačku Aleše Příhody, ten puk srazil před sebe, následnou dorážku také zlikvidoval. První třetina tedy skončila nerozhodně 1:1

Vstup do druhé třetiny se nám nepodařil dle našich představ. Už na konci první minuty jsme chybovali v rozehrávce. Kotouč zachytil Matěj Mráz a poslal ho před naší branku. Tam byl připraven Tomáš Jobek spolu s Jakubem Teubnerem. Jobek na sebe nalákal brankáře a poslal puk Teubnerovi, který naši chybu potrestal gólem. Chvilku na to měli hosté další dobrou příležitost, se kterou si tentokrát Aleš Příhoda poradil. Snažili jsme se tlačit více do útočného pásma. Pěknou příležitost jsme si z tlaku vytvořili také my. Roman Formánek se protáhl obranou a střelu hostující golman vyrazil před sebe, následnou dorážku do odkryté branky Petr Hanzlík neumístil mezi tyče. Chvilku na to nahodil obránce Michal Voháňka puk na soupeřovu branku tak šikovně, že puk protečoval hostující obránce až do sítě. Nečekaná střela a bylo opět vyrovnáno. Najednou jsme měli více ze hry my. Vypracovali jsme si několik dobrých příležitostí, ale nepodařilo se nám brankáře Frolíka překonat. Ve třinácté minutě byl vyloučen za krosček Martin Dulovec. Oslabení jsme ubránili bez větších potíží. V sedmnácté minutě se špatně dohodl obránce Petr Němeček s Alešem Martínkem. Při pokusu vyjet ze třetiny se srazili v rohu kluziště. Odražený puk získal soupeř, který opět naši chybu potrestal gólem. Autor branky byl Jiří Vyštajn, přihrávku si připsali Karel Vladyka a Jiří Loskot. Opět jsme prohrávali o jednu branku. V závěrečné minutě druhé třetiny si vypracoval pěknou šanci důraznou hrou David Formánek, stav utkání se však nezměnil. Po dvou třetinách jsme odcházeli do šaten s rozdílem jedné branky 2:3.

Bylo před námi posledních dvacet minut. Utkání jsme chtěli zvrátit v náš prospěch. Hned v prvních minutách jsme si vytvořili tlak na branku. Brankář Frolík dokazoval své kvality a odolával. Ve druhé minutě byl vyloučen Pepa Vostracký za podražení. Oslabení jsme ubránili. V šesté minutě jsme konečně využili sílícího nátlaku. Petr Hanzlík dorazil puk za záda Frolíka, prvním gólem v letošní sezóně vyrovnal stav utkání na 3:3. Po vyrovnání jsme získali další motivaci. Pěkný tlak si vytvořil David Formánek s Martinem Dulovcem a Jirkou Hrdinou. Ve čtrnácté minutě přišla studená sprcha. Nejprve chybná rozehrávka křížem naší obranou, se střelou si poradil náš brankář Příhoda. Pak se ale po vhazování dostal puk na hůl Ureše, ten nahrál Jobkovi, který pohotově zakončil. Opět jsme prohrávali o jeden gól. Pět minut před koncem třetiny byl signalizovaný faul hostů, v ponechané výhodě Jirka Hrdina podrazil obránce a tak se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Branka nepadla. V závěru třetiny zachránil naději na výsledek Aleš Příhoda, který chytil nájezd z protiútoku. 37 vteřin před koncem jsme se pokusili o odvolání brankáře. Hosté tlak ubránili a nakonec v čase 59:39 pojistil vítězství hostů Václav Krudenc střelou do prázdné branky. Konečný stav 3:5.

autor článku: Nový Jaroslav