20. kolo HC - Jesenice - HC Poděbrady 8:2

31.01.2015 18:00

třetiny :  1 : 1, 3 : 1, 4 : 0

branky Jesenice : Pešta / Zemánek, Vacek/, Roman Formánek / David Formánek, Kykal /, Novák / David Formánek, Roman Formánek /, Horčička / Slížek, Kadeřávek /, Malát / Slížek, Kadeřávek /, Kykal / Slížek, Malát /, David Formánek / Novák /, Novák / Roman Formánek, Kadeřávek /

branky Poděbrady : Löffelmann, Buldra

vyloučení : 5  :  9+1x10+1xOK

využití : 2 : 2

rozhodčí : Jecelín, Holec, Kovačík

sestava Jesenice : Aleš Příhoda, / Flígr / - Kykal, Petr Němeček, Voháňka, Kadeřávek  -  Horčička, Slížek, Malát, David Formánek, Novák, Roman Formánek, Vacek, Pešta, Zemánek

nejlepší hráč utkání : Novák

Komentář zápasu:

Stejně tak jsme k utkání přistupovali i my. Ve velkém tempu zápas začal, tentokrát  bohužel před malým počtem diváků. Na začátku čtvrté minuty po akci Vacka se Zemánkem naši první branku vsítil Pešta. Utkání pokračovalo ve velkém tempu, hosté ve snaze vyrovnat, a naši přes několik brankových příležitostí, dokonce při přesilové hře 5 - 3, bez úspěchu. A když se zdálo, že tento stav vydrží do první přestávky, byl za hákování vyloučen náš Vacek, a hosté tři vteřiny před koncem této části stav vyrovnali. To když po přihrání Drahoňovského branku vsítil Löffelmann.

Přibližně pod tímto obrazem hra probíhala i ve druhé části. Hned na začátku byl za podražení vyloučen náš Pešta, a hosté tuto přesilovou hru proměnili ve vedení. Po akci Malého a Löffelmanna střílel Buldra. Tato branka byla jako signál pro naše mužstvo ke zvýšení obrátek, a vyrovnání přišlo po třech minutách. To po akci Kykala a Davida Formánka, který přihrávkou našel bratra Romana, a to byl autor vyrovnávací branky, i když už se zdálo, že kotouč do branky hostů cestu nenajde. A co se týká narůstání skóre, to zůstalo již jenom na naší straně. Vedoucí gól vsítil Novák, po přihrávkách bratrů Formánkových. Do konce druhé části padla do sítě hostů ještě jedna trefa. To v přesilové hře, po přihrávkách Kadeřávka a Slížka, na jeden dotek zakončoval Horčička, také z voleje.

Následovala druhá přestávka, a po ní jsme měli hru plně ve své moci, hlavně v produktivitě. V této třetině padly do sítě poděbradských čtyři góly. To nejprve po akci Slížka a obránce Kadeřávka střílel Malát. Dále po nahrávce tvůrce hry Slížka střílel Malát, a teč přes Kykala skončila v soupeřově síti. Další gól zařídil Novák s Davidem Formánkem. Posledně jmenovaný byl také autorem naši sedmé trefy. Blížil se konec zápasu. Poděbradští byli za hákování potrestáni dvěma minutami, a v přesilové hře přes Kadeřávka a Romana Formánka, který vyslal dopředu Nováka, který nekompromisně završil konečný stav tohoto střetnutí. Tak všechny body po zásluze zůstaly u nás.

autor článku: Karel Čuřík ( trenér )