2. kolo HC Jesenice - HC Příbram 4:2

20.09.2014 18:00

Utkání, jaké ještě nikdy nikdo neviděl (myšleno doslovně). Nejen zhoršená viditelnost způsobila, že bylo sobotní utkání s Příbramí odehráno v poněkud netradičním duchu. Našim se přesto podařilo zvítězit 4:2.

Na utkání nebyli delegováni rozhodčí, a proto se po domluvě obou družstev zápas odehrál s náhradními rozhodčími. A mlha, která se nad ledem vytvořila po sobotních přeháňkách, nepřidala také ani jednomu mužstvu na náladě. Postupně se ale atmosféra uklidnila a zápas tak byl nakonec odehrán v poměrně dobrém rozpoložení.

Skóre otevřeli hosté Pejsarovým gólem hned v páté minutě, načež zareagoval Horčička a stav do konce třetiny srovnal. Ve druhé třetině skóroval Roman Formánek po Peštově nahrávce, ale chvíli na to příbramští využili přesilové hry a Grubnerovi se podařilo opět skóre vyrovnat. O zápase rozhodla až poslední třetina, a další vstřelené góly si připsali opět Horčička, tentokrát po nahrávce od Němečka, a v poslední minutě Roman Formánek do prázdné brány.

Podle trenéra Čuříka jsme se sice zpočátku nechali trochu zaskočit, postupně jsme se ale dostali do hry a zlepšený výkon první řady našim zajistil vítězství. A opět nás několikrát podržel náš golman, nováček Aleš Příhoda, jehož výkon byl vynikající.

Další zápas se odehraje 27. září v 18:30 v Mladé Boleslavi, posléze to bude 4.10. v 18:00 v Kralupech a další domácí utkání odehrajeme až v sobotu 18. října, tradičně od 18:00 hodin, a to s mužstvem LEV Slaný.

autor článku:Jakub Menda