branky HC Příbram : Mácha / Pavel / Filipi

vítězný nájezd: Formánek Roman

vyloučení : 4 : 7+3x10
využití : 2 : 1

rozhodčí : Doubek, Frühauf, Formánek

Sobotní utkání jsme odehráli na ledě hokejistů HC Příbram. Už v první minutě soupeř vyzkoušel pozornost našeho brankáře Aleše Příhody, který musel řešit situaci dva na jednoho. Chvilku na to Martin Dulovec vystihl rozehrávku soupeře na modré čáře. Zachytil kotouč a mířil sám na domácího brankáře. Pohotovou střelou po ledě mezi betony otevřel skóre. Vedli jsme 1:0. Ve čtvté minutě zasáhla Petra Hanzlíka hůl domácího Petra Hlinky a rozhodčí jej poslal na trestnou lavici. Už to vypadalo, že faul nepotrestáme, ale nakonec Zbyněk Novák z nepřehledné situace kotouč umístil mezi tyče. Asistenci si připsal Roman Formánek i Petr Němeček. Hra plynula dál. V šesté minutě domácí posunuli puk do středního pásma, který náš obránce nedokázal zpracovat a pustil domácí do přečíslení tři na jednoho. Po několika přihrávkách nakonec střelou z první Ondřej Mácha snižuje stav utkání. Chvilku poté zasáhla Martina Dulovce neúmyslně hůl soupeře do obličeje. Po krátkém ošetření se vrátil na led. V desáté minutě byl vyloučen právě Martin Dulovec za hrubost. V oslabení Roman Formánek vystihl rozehrávku a pokusil se protlačit přes domácího obránce. Ten situaci zvládl, protiútok zastavil ve výstroji náš brankář Příhoda. Minutu na to nám domácí Grubner dal branku střelou z první. Přihrávali mu Šlemenda a Filipi. Ve třinácté minutě dostala soupeřova hráčská lavice dvě trestné minuty za hru v šesti. To nám otevřelo možnost zaútočit. Rozehranou přesilovou hru nám pokazil domácí útočník, který prohodil kotouč ve středním pásmu okolo Petra Němečka. Ten ho musel nedovoleně zastavit a hra i počet hráčů na ledě se vyrovnala. Dvacet vteřin na to byl na trestnou lavici poslán druhý bratr Němeček, Jan, také za nedovolené bránění. Oslabení jsme uhráli dobře a dokonce i ohrozili branku domácích. Dvacet vteřin před koncem třetiny měl výbornou šanci Matěj Jindra, ale domácí brankář si střelu mezi betony pohlídal. Z následného protiútoku, v posledních vteřinách, zachránil nerozhodný stav opět náš brankář Příhoda. Třetina tedy končí nerozhodně 2:2.

Na začátku druhé třetiny, podobně jako v té první, domácí dvěmi střelami vyzkoušeli pozornost našeho brankáře. Naši odpověděli ranou z hole Zbyňka Nováka, tvrdá střela nakonec minula branku. V polovině třetí minuty domácí Michal Matouš na modré čáře nedovoleně zastavil Matěje Jindru, za faul kolenem odešel na trestnou lavici. Nepodařilo se nám udržet puk na holích a další střelu z osy, po úniku, likvidoval brankář Příhoda. V šesté minutě se jsme si vypracovali zajímavou příležitost, když nejprve Martin Dulovec pálil z mezikruží, puk se dostal zpět na modrou, kde golfem pálil obránce Michal Voháňka. Obě střely bohužel zlikvidoval brankař domácích. Chvilku jsme se přetahovali o střední pásmo. Další šanci si vypracovala pětka pod vedením Romana Formánka. První střelu vyslal Roman z pravé strany a druhou z osy kluziště. Domácí opět ukázali, že jejich nejsilnější zbraní je rychlý protiútok. Zmocnili se vyraženého puku a situaci jeden na jednoho musel řešit náš brankář. Následný tlak domácích ve třetině využil ve čtrnácté minutě , druhým gólem, Ondřej Mácha střelou z první a poslal domácí do vedení. Naši hráči se nevzdávali a snažili se o vyrovnání. Minutu a půl před koncem třetiny měli pěknou příležitost Zbyněk Novák s Radkem Mojžíšem. V poslední minutě byl vyloučen domácí za nedovolené bránění Romana Formánka. Z utkání pro zranění odstoupil obránce Petr Novák. Do konce třetiny se již skóre neměnilo. Siréna ukončila druhou třetinu. Po konverzaci s rozhodčím dostává Zbyněk Novák desetiminutový trest.

Třetí třetina začala hrou ve čtyřech na obou stranách. Minuta a půl zbývala z trestu domácího hráče. Oslabení jsme ubránili. Na začátku třetí minuty, po výborné souhře Romana Formánka s Radkem Mojžíšem, skóruje přímo do růžku zápěstím Jiří Hrdina, který svým pátým gólem v sezoně vyrovnal. Pomalu jsme se dostávali do tempa . Další zajímavou střelu poslal na domácího brankáře Martin Dulovec z šikovné nahrávky od Matěje Jindry. Ve čtvrté minutě potvrdila dobrý start do třetiny bratrská dvojice Formánků. David našel na ose Romana a ten poslal teploměrem na vyrážečku puk do sítě. Opět jsme se ujali vedení. Hráči Příbrami se rozhodně nehodlali vzdát bez boje. Nejprve vyzkoušeli Aleše Příhodu střelou z první a poté z rychlého protiútoku tři na jednoho. Tuto situaci výborně zvládl Petr Němeček, který puk vypíchl a Příhoda podruhé zasahovat nemusel. V osmé minutě byl vyloučen za podražení Radek Mojžíš, který navíc dostává deset minut za protesty. To už to před naší brankou vřelo. Další nápor na nervy bylo vyloučení Martina Dulovce za nebezpečnou hru vysokou holí. Domácí měli minutu početní výhodu pět na tři. Naše pětka oslabení hrála výborně. Dvě střely zblokoval Aleš Martínek a dvě zlikvidoval náš brankář. Další střídání se puku zmocnil Roman Formánek a poslal ho přes všechny čáry. To už jsme ve čtyřech. Další střelu skryl do své výstroje Aleš Příhoda a oslabení jsme přečkali. Stále vedeme o jedinou branku 4:3. pět minut před koncem základní hrací doby byl vyloučen Jan Němeček. Domácí, trošku se štěstím, vyrovnávají. Střela Michala Pavla napříč brankovištěm nakonec nešťastně trefila našeho obránce a odrazila se do sítě. Stav je opět vyrovnaný. V posledních vteřinách mohl vsítit branku Roman Formánek, ale puk nakonec klec minul. O vítězi utkání tedy musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

Los určil, že první jsme jeli my. Puku ve středovém bodu na vhazování se ujal Roman Formánek. Zkusil svou pověstnou kličku do forhendu, ale domácí brankář chytil. První nájezd Aleš Příhoda zlikvidoval, střela na vyrážečku mezi tyče neprošla.Druhý nájezd jel David Formánek. Prudká střela na lapačku těsně minula. Druhý pokus domácích opět zlikvidoval Příhoda. Hráče vytlačil pohybem do strany a ten nakonec střelou minul branku. Třetího nájezdu našeho týmu se ujal Martin Dulovec. Pokusil se o rychlou kličku do levé strany, ale proti této střele domácí brankář vytáhl výborný zákrok. Nápor na nervy pokračuje, Aleš musel chytit. Domácí se rozjel a jako první pokus zkusil střelu na vyrážečku. Neúspěšně. Po třech sériích se pořadí obrací a tak dalšímu nájezdu musel čelit opět Příhoda. Domácí hráč zkousil nachytat našeho brankáře střelou mezi nohy, ale ten dokázal, že nájezdy jsou jeho oblíbenou disciplínou. Puku se ujal po druhé Roman Formánek, ale tentokrát zvolil překvapivé zakončení. Rozjel se na branku a nic nevymýšlel. Nekompromisně poslal puk podél nohy domácího brankáře a zajistil nám druhý bod.

autor článku: Nový Jaroslav