18. kolo HC Jesenice - Slavoj Velké Popovice 4:5

17.01.2015 18:00

třetiny : 3 : 0, 0 : 1, 1 : 4

branky Jesenice : Teubner / Tomáš Příhoda /, David Formánek / Roman Formánek /, Horčička / Teubner, Slížek /, Slížek / Horčička, Roman Formánek /

branky Popovice : Moravec, Lucker, Culka, Jakub Žoha, Chochola

vyloučení : 11 : 10

využití : 1 : 3

oslabení : 0 : 2

rozhodčí : Pokorný, Doskočil, Štechmüller

sestava Jesenice : Aleš Příhoda, / Nový / - Tomáš Příhoda, Petr Němeček, Voháňka, Patera, Kadeřávek - Horčička, Slížek, Teubner, Pešta, David Formánek, Roman Formánek, Sládek, Vacek, Zemánek, Štíbr

nejlepší hráč utkání : Slížek

Komentář zápasu:

Neuvěřitelný začátek. První střídání, a naše mužstvo snadno vedlo 1 : 0, to když po nastřeleném kotouči na soupeřovu branku Tomášem Příhodou, dopravil do branky Teubner. Tento gól se zdálo zaskočil oba týmy. Naši na co sáhli, to se dařilo bez velké námahy. Naopak hosté byli neuvěřitelně pokorní, a nic jim nevycházelo. Kolem poloviny prvé části naši hráči dvěma slepenými góly zvýšili na tříbrankový rozdíl. U prvního Roman Formánek zatáhl kotouč do soupeřovy třetiny, našel hůl svého bratra Davida a ten přesnou skrytou střelou zavěsil. Druhá branka padla po vyšachování soupeřova předbrankového prostoru Slížkem a Teubnerem a Horčička vsítil již do prázdně branky soupeře. Tímto stavem skončila první třetina.

Do druhé části se toho mnoho nezměnilo. Popovičtí trochu zvýšili obrátky, ale stále byli trpěliví. Našim sice nelze upřít snahu o aktivitu, avšak s platonickým výrazem. Tak na snižování skóre  nastal čas do poloviny  utkání. Naši se nechali naprosto nesmyslně dvojnásobně vyloučit, a popovičtí v situaci 5 - 3 vsítili svou první branku, kdy po přihrávkách Jakuba Žohy a Chocholy  byl autorem Moravec.

Za tohoto stavu šli hráči do druhé přestávky. Poslední třetina započala popovickým srovnáním skóre, kdy už našim svazovala nervozita ruce,  nohy a hlavně myšlení. Když po další sérii zbytečného vyloučení vstřelil Lucker po přihrávce Moravce druhou branku soupeře. Dále po rozehrávkách Nejedlého a Mocka dostal kotouč do naší sítě Culka a bylo vyrovnáno. Všemu trápení nebyl ještě konec. To v oslabení se soupeř dostal před naši branku a přihrávku Chocholy proměnil Jakub Žoha ve vedoucí gól našeho soupeře. To již naši hráči vědomi si prohospodaření svého náskoku neměli na to, aby opět převzali hru do své moci. Dokonce po dalších zbytečných vyloučeních, a po zmatcích před vlastní brankou jsme obdrželi další pátou branku, to po přihrání Culky byl autorem Chochola. Našim se sice v samotném závěru podařilo snížit na rozdíl jedné branky po urputném ataku Horčičky, Romana Formánka a Slížka, když posledně jmenovaný udělal tečku za dalším z nepovedených utkání. To již byl definitivní konec tohoto průměrného střetnutí před velmi pěknou diváckou kulisou / 500 diváků /. Velkým kladem tohoto hokejového podvečeru byla tentokrát velmi slušná atmosféra na kluzišti i v hledišti.

autor článku: Karel Čuřík ( trenér )