14.kolo HC Jesenice - Mladá Boleslav B 5:7

13.12.2014 18:00

třetiny: 0 : 3, 2 : 0, 3 : 4

branky Jesenice : Pešta/ Malát/, Teubner /Malát/, Novák /David Formánek/, Voháňka / David Formánek /, Teubner / Malát /

branky M. Boleslav : Rovný 4, Zörkler 2, Michal Protivný

vyloučení : 4 : 6+1x10

využití : 0 : 1

rozhodčí : Doubek, Hrčka, Fůs

sestava Jesenice : Aleš Příhoda, / Flígr / - Voháňka, Patera, Kykal, Kadeřávek - Malát, Slížek, Roman Formánek, Novák, David Formánek, Petr Němeček, Teubner, Pešta, Zemánek

Boleslavští byli do této doby našimi sousedy v tabulce. Od začátku utkání velmi opatrní hosté, bázliví proti našemu tlaku. Náš tým byl aktivní celou čtvrthodinu čistého času, a přes dostatek vyložených příležitostí se nepodařilo skórovat. Naproti tomu úplně lacino přes kiks našeho obránce se ujali vedení hosté. Náš tlak sice pokračoval, ale do konce první třetiny jsme inkasovali ještě další dvě branky, podobným způsobem jako tu první. Tento průběh zápasu by otřásl s kdejakým týmem, ale naši hráči nepovolovali.

Tlak našeho mužstva pokračoval i ve druhé části, a dostavili se také branky. Nejprve po přihrávce Maláta přesně mířil Pešta, a poté opět z hole Maláta střílel Teubner.

Třetí část začala jako ty předešlé, a hned zpočátku se našemu mužstvu podařilo vyrovnat z hole Nováka po přihrání Davida Formánka. Neuvěřitelně smolný zápas odehráli naši hráči, a po další fatální chybě obrany se boleslavští celkem bez velkého úsilí znovu ujali vedení brankou Rovného. Další shluk gólů nastal až ke konci střetnutí. Hosté se celkem snadno dostali do tříbrankového vedení. Nejprve Zörkler, a poté dvakrát Rovný. A když už se zdálo, že je definitivně rozhodnuto, naši po určité korekci mužstva, a velkém nasazením snížili na rozdíl jedné branky. Obránce Voháňka byl ve skrumáži autorem čtvrté branky  po přihrání Davida Formánka, a další gól vsítil Teubner, kotouč dostal od Maláta. V závěrečné power-play to totiž vypadalo na vyrovnání, ale nepodařilo se, naopak hosté nám vypíchli kotouč, a v poslední vteřině trefil Rovný prázdnou naši branku. Boleslavští si odváží z Jesenice tři body díky vynikajícímu výkonu brankaře Poláčka, a střelecky disponovanému hráči Rovnému.

autor článku: Karel Čuřík ( trenér )