11. kolo HC Rytíři Vlašim - HC Jesenice 3:2SN

branky Jesenice : Novák / Roman Formánek, Malát /, Novák / Roman Formánek /

vyloučení :  5 : 7

rozhodčí : Hruška,Karda, Karda

sestava Jesenice :Aleš Příhoda, / Flígr /  -  Tomáš Příhoda, Kykal, Voháňka, Patera, Petr Němeček, Kadeřávek  -  Horčička, Slížek, Malát, Novák, David Formánek, Roman Forman Formánek, Sládek, Vacek, Teubner

Před již tradičně bohatou diváckou kulisou se odehrával souboj domácí Vlašimi s našimi borci. Domácí začali střetnutí opatrně, což byla voda na mlýn našemu mužstvu, a hned při prvním střídání druhé formace v první minutě po přihrání Romana Formánka a Maláta nekompromisně zavěsil Novák, a tím jsme se ujali vedení. S převahou našich hráčů a dalšími brankovými příležitostmi proběhla první třetina. Až v závěru jeseničtí zvýšili na dvoubrankový náskok. To když opět Roman Formánek našel opět Nováka, a to byl autor naší druhé branky. Druhá část probíhala podobně, když jsme se ocitli v dalších brankových šancích, až do chvíle, kdy vlašimští snížili po poměrně laksní obranné hře našeho týmu. Autorem branky byl Kakos. Na našich hokejkách se snížila jistota, nastala nervozita, a začal se odehrávat souboj o každý metr ledu. Domácí zvyšovali obrátky, a tento stav vydržel až do druhé přestávky. V poslední třetině se vlašimtí snažili o vyrovnání, naproti tomu náš tým měl několik dalších vyložených příležitostí ke skórování, ovšem bez úspěchu. Z ojedinělého rychlého protiútoku domácí vyrovnali, když se ke skákajícímu kotouči dostal najetý zkušený matador Jaeger, vrtkavý kotouč napálil a vyrovnávací brankou rozvlnil k našemu smutku síť. Potom se obě mužstva snažila strhnout vedení na svou stranu, nic vzrušujícího až do šedesáté minuty se neodehrálo. Následovaly nájezdy o druhý bod v utkání. Do základní série jsme zvolili zatím naší nejosvědčenější trojici. První Roman Formánek blafákem do bekhendu jistě proměnil. Poté náš brankař Příhoda spolehlivě zabránil vlašimskému střelci. Tentokrát nájezd Horčičkovi nevyšel, a zkušený Jaeger vyrovnal. Dále Slížek neproměnil a domácí střelec také ne. V pokračování se úspěšný střelec Jaeger trefil s jistotou a našemu Romanu Formánkovi nájezd nevyšel. A když utkání dopadlo jak dopadlo, určitě jsme ztratili dva body. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen autor dvou branek Zbyněk Novák.

autor článku: Karel Čuřík ( trenér )