HC Jesenice  -  Slavoj V. Popovice   6:2

branky Popovice:  Bícha 2, Petrželka, Lucker

sestava Jesenice:  Aleš Příhoda, / Flígr / - Kykal, Petr Němeček, Voháňka, Patera,

Tomáš Příhoda, Kadeřávek – Horčička, Slížek, Malát, David Formánek, Novák,

Roman Formánek, Teubner, Pešta, Vacek, Zemánek

Komentář zápasu:

První, velmi sledované semifinále. Bylo jasné, že pro jedno mužstvo po tomto dvojutkání skončí sezona. Dobře zajištěné obrany s kvalitními brankáři.  Podle toho také střetnutí začalo. Protože souboj našeho týmu s popovickými je hlavně o emocích, byla psychika jednou z hlavních zbraní obou soupeřů. Kdo dá první branku, má velkou výhodu pro další průběh střetnutí. První třetina byla vyrovnaná, více příležitostí ke skórování jsme měli my, ale bez efektu.

Ve druhé třetině se naše obranná hra dopustila několika chyb, a to popovičtí umí trestat. Po závaru před naši brankou, po Chocholově přihrávce první branku střílí Petrželka. Tento gól hodně zatřásl s naším týmem, a hra se začala odvíjet jedním směrem. Za pět minut nato se kotouče zmocnil Bícha a bombou zvýšil vedení soupeře. A to ještě v této části nebyl konec. Po přihrání obránce Nejedlého opět Bícha zvýšil na tříbrankový rozdíl vedení našeho soupeře.

Do poslední třetiny nastupovalo naše mužstvo s odhodláním s vývojem utkání něco udělat. Podařilo se nám po přihrávce Voháňky Novákem snížit, ale to bylo všechno. Našim soupeřům mohutně narostla křídla a již nebylo pochyb o vítězi utkání. Ještě náskok zvýšili, když po přihrávkách Rejny a Nejedlého čtvrtou, poslední branku, vsítil Lucker v přesilové hře 5 – 3.